niedziela, 3 stycznia 2016

,, Zrań mnie mówiąc prawdę, ale nigdy nie pocieszaj kłamstwem''

Hej! Wraz z nowym rokiem postanowiłam wrócić tutaj i trochę ożywić ten już prawie wymarły blog. Długo mnie tutaj nie było, ale mam nadzieję że teraz jakoś uda mi się dodawać regularnie posty. I to że wracam tutaj nie będzie tylko pustym gadaniem.

~ "Zrań mnie mówiąc prawdę, ale nigdy nie pocieszaj kłamstwem" ~


Czasami zastanawiam się czy lepiej okłamać kogoś w dobrej wierze, czy powiedzieć mu prawdę i go zranić. Niby kłamstwo w dobrej wierze nie jest niczym złym, ale zaczynając od jednego pociągamy za sobą mnóstwo kolejnych i tak kręcimy się jak w karuzeli. Łatwiej jest zacząć tą karuzelę niż ją skończyć, bo przyznanie się do kłamstwa jest o wiele trudniejsze i wymaga od nas większej odwagi. Nie zawsze osoba którą okłamaliśmy nam wybaczy i tym sposobem możemy stracić kogoś, kto był dla nas na prawdę ważny. Czy to jest tego warte? Chyba lepiej jest zranić tą osobę tylko raz, a nie ciągle żyć w poczuciu winy i strachu, że ktoś się dowie o tym co zrobiliśmy. Prawda zawsze wyjdzie na jaw, nie wiadomo tylko kiedy i gdzie. Nikt z nas nie chciałby być okłamany, więc nie róbmy tego naszym bliskim. Następnym razem kiedy będziesz chciał kogoś okłamać zastanów się, czy to na prawdę jest tego warte..


8 komentarzy:

 1. ale porządek, aż zaraz się biorę u siebie za niego :)

  ______________________
  blog.justynapolska.com
  Fashion & Makeup

  OdpowiedzUsuń
 2. Każdy zawsze mówi, ze chce usłyszeć prawdę, ale jak już tak się stanie to ma wielkie pretensje do tej osoby, że tak zrobiła, bo 'wolałaby nie znać prawdy' - nie raz się z tym spotkałam. Ja jak coś mnie boli czy cokolwiek to mówię prawde i nauczył mnie tego chłopak.

  Mój blog - Klik. Zapraszam! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post. :*
  Cieszę się że postanowiłaś wrócić i trzymam za słowo że posty będą regularnie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Osobiście nie lubię jak ktoś probuje mi okłamać. Mama często powtarzała mi że "najgorsza prawda jest dużo lepsza od kłamstwa", dlatego uważam że nie powinno się nawet w drobnostkach kłamać :)
  anonimoowax.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja minimalistką zdecydowanie nie jestem :) Ale zawsze warto eksperymentować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładne zdjęcia :)


  Zapraszam serdecznie na rozdanie, w którym do wygrania są m.in. bony na zakupy w sklepie z półfabrykatami oraz biżuteria! http://beadare.blogspot.com/2016/01/341-urodzinowe-rozdanie.html

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajny post :) Życzę na Nowy Rok wytrwałości w blogowaniu :)
  www.khatstyle.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. Również uważam, że lepsza jest okrutna prawda niż żyć w ciągłym kłamstwie...

  OdpowiedzUsuń